Nyheter från föreningen
Matcher på IP
15 aug
Lunkan 50 år!
8 aug
Missa inte familjedagen på IP!
8 aug
Matchdag!
5 aug
Försäljning rabatthäften
12 aug, 16:55 3 kommentarer
Hej!
Nu är det dags för försäljning av höstens rabatthäften. Fördelningen ser ut som i våras; varje spelare blir tilldelad 6 häften, max 10 st per familj. Häftena delas ut till den äldste spelaren i familjen. Vi behöver inventera så att rätt antal häften hämtas ut den här veckan. Vänligen kommentera här nedan om ert barn har äldre eller yngre syskon i föreningen, senast imorgon onsdag 13/8. Rabatthäftena kommer delas ut under träningarna kommande vecka (v.34).
Häftena kostar 250 kr och gäller under perioden 2025-09-01 till 2025-12-31. Pengarna går till föreningen. Inbetalningsavier kommer skickas ut via Digitala lagkassan.
Häftena innehåller:
6 stycken kuponger på Coop
3 stycken på Apoteket Kronan
2 stycken på Apoteket Hjärtat
4 stycken på Best Western
2 stycken på Hantverksbageriet Christin
1 stycken på Köpmannagården
3 stycken på Big Belly
3 stycken på Hälsokraft
2 stycken på Intersport
4 stycken på Preem
2 stycken på Colorama
2 stycken på Blåklinten
2 stycken på Lekia
2 stycken på Karl-Oskar & Kristina
2 stycken på DFDS
4 stycken på Jumpyard
Nytt för hösten är Köpmannagården och Jumpyard.
/ Linn, Anna och Ulrika
Lagföräldrar
Förstärkning i tränarleden
21 jul, 17:59 0 kommentarer
Hej
Hoppas ni har det bra i värmen. Vi har nöjet att berätta att Linus Hyllstedt som är pappa till Melker i vårt lag kommer att vara med och träna våra grabbar från och med starten efter sommaruppehållet vilket blir den 31/7, mer info om den träningen kommer i svenska lag appen. Superkul att Linus valt att engagera sig i laget och vi hälsar honom varmt välkommen!
Mvh Tränarna
Föräldramatch 26 juni
24 jun, 10:07 0 kommentarer
Hej!
Nu på torsdag den 26 juni har vi sista träningen innan sommaren och i samband med detta kommer vi att ha en match mellan killarna och föräldrarna.
Vi hoppas att så många föräldrar som möjligt vill och kan vara med ⚽😊!
Sommaraktivitet
19 jun, 21:58 2 kommentarer
Hej på er alla spelare och föräldrar!
Nu när sommaruppehållet närmar sig tänkte vi ha en liten sommaravslutning för våra grymma killar. Lite i sista minuten men tänkte att vi ändå gör en förfrågan.
Tisdagen den 1/7 samlas killarna på parkeringen på Ica Maxi kl 16.30 för att hoppa in i bilarna som tar oss till Sölvesborg och deras fotbollsgolfbana. Efter rundan bjuds det på pizza för killarna. Kvällen avslutas ca kl 20 när vi är tillbaka på Icas parkering.
Vi lagföräldrar och tränarna kör våra bilar ner men det kan hända att vi behöver någon extra vuxen som kan tänka sig att köra. Vi återkommer med mer info om detta när vi vet hur många vi blir.
Hoppas många vill och kan delta trots semestertider!
Meddela om ditt barn kan och ev allergier senast onsdagen den 25/6.
Mvh Ulrika, Linn och Anna
Inför sommaren
14 jun, 10:49 0 kommentarer
Hej!
Här kommer lite tider inför sommaren:
Vecka 25: Ingen träning
Vecka 26: Träning måndag och torsdag
Från och med vecka 27 har vi ett uppehåll fram till vecka 31, då vi börjar träna igen torsdagen den 31 juli.
Kallelser kommer som vanligt när det närmar sig.
Vi önskar alla en skön och avkopplande sommar! 🌞⛱️😎
Mvh
Ledarna
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Tor 21/8
17:45-19:00 |
Träning
Asarums IP konstgräs |
Lör 23/8
10:00-13:30 |
Sammandrag Bk Union
Brunnsängens IP Kyrkhult |
Mån 25/8
18:30-20:00 |
Träning
C-planen, Asarums IP |
Tis 26/8
18:30-20:00 |
Extraträning med P2015
C-planen, Asarums IP |
Tor 28/8
17:45-19:00 |
Träning
Asarums IP konstgräs |
Lör 30/8
11:15-12:15 |
Match mot Hällaryds IF
Asarums IP C-plan |
Lör 30/8
12:15-15:00 |
Bollkalle
Asarums IP |
Mån 1/9
18:30-20:00 |
Träning
C-planen, Asarums IP |
Tis 2/9
18:30-20:00 |
Extraträning med P2015
C-planen, Asarums IP |
Tor 4/9
17:45-19:00 |
Träning
Asarums IP konstgräs |